Przejdź do treści głównej

Dostępna strona


Serwis Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze" 2014-2020 prowadzony przez Departament Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego

Nasz portal to kompleksowe źródła informacji na temat możliwości uzyskania środków unijnych w Polsce. Treści, architektura informacji oraz grafika tych serwisów zostały specjalnie dostosowane do celów i potrzeb użytkowników. Zależy nam, aby każdy Internauta miał pełny dostęp do zamieszczanych materiałów i funkcjonalności, a serwisy były zgodne z międzynarodowymi Wytycznymi dla dostępności treści internetowych 2.0 (WCAG 2.0)

Poruszanie się bez użycia klawiatury

Strona oparta jest o strukturę nagłówków, która umożliwia szybkie poruszanie się po stronie. Filtry, kalendarze, formularze i inne funkcjonalności zbudowane są zgodnie ze standardami i są dostępne przy użyciu klawiatury. Osoby, które nie korzystają z myszki mogą bez problemu poruszać się po serwisach. Na początku każdej strony głównej umieściliśmy linki - skróty prowadzące do:
  • treści,
  • wyszukiwarki,
  • wiadomości,
  • dostępnej strony,
  • kontaktu,
  • słownika,
  • często zadawanych pytań.

Nasze strony powinno dać się znacząco powiększyć dostępnymi narzędziami przeglądarki.

Opisy alternatywne grafik i zdjęć

Na naszej stronie pamiętamy, aby do grafik i zdjęć, prezentujących istotne informacje, dodać opisy alternatywne. Ponadto przyciski i pola formularzy są właściwie opisane.

Kontrast

Kontrast kolorystyczny elementów przekazujących treści ma stosunek jasności tekstu do tła co najmniej 4,5 do 1.

Zrozumiałość i czytelność treści

Staramy się, aby nasze treści były zrozumiałe, a sposób ich prezentowania wpływał na lepszą czytelność materiałów i pomagał w odbiorze informacji o Programie Operacyjnycm "Rybactwo i Morze" 2014-2020. Długie teksty dzielimy na akapity, stosujemy wyróżnienia, a trudne słownictwo próbujemy tłumaczyć w Słowniku. Cytaty i ważne informacje są odpowiednio wyróżnione.

Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś