Przejdź do treści głównej

Śląskie Święto Karpia


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesujące Cię wydarzenie:
Zobacz w wybranym terminie
Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesujący Cię wynik:
Pokaż wyniki
od 2022-09-18 [23:14] do 2022-09-18 [23:14]
Data publikacji: 2022-09-08 23:14

Śląskie Święto Karpia

To już w niedzielę, 18 września 2022 roku, po raz drugi, w Pawłowicach, odbędzie się wydarzenie, którego głównymi bohaterami będą ryby, a szczególnie chętnie hodowany na naszym terenie karp.

Tego dnia na pawłowickim rynku, tuż przy Urzędzie Gminy swoje stanowiska rozstawią lokalni producenci i rękodzielnicy. Będzie można oczywiście kupić świeże i wędzone ryby (nie tylko karpie), ale również przetwory z ryb, wino z lokalnej winnicy (z degustacją), miody, sery krowie i kozie, różne rodzaje soli ziołowej oraz produkty kół gospodyń wiejskich m.in. soki, dżemy, pierogi, kołocz cieszyński, gofry. Do nabycia będą też robótki szydełkowe, ręcznie szyte torebki, zabawki z bawełny i lnu, biżuteria, maści ziołowe, olejki do ciała. Zakupy będzie można robić od godziny 12.00 do 17.00, a oficjalne otwarcie imprezy nastąpi o godz. 14.00.

Będzie też coś dla podniebienia. Przed godziną 15.00 uczestniczka telewizyjnego programu MasterChef Junior Oliwia Piech będzie gotować na żywo przed publicznością (są przewidziane porcje do degustacji), a 7 kół gospodyń wiejskich z powiatu cieszyńskiego i pszczyńskiego stanie w szranki w konkursie na przyrządzenie potraw z ryb słodkowodnych. I chociaż przygotowanie dań będzie odbywało się w pobliskiej strażnicy, to jurorzy (w śród nich dwóch profesjonalnych szefów kuchni) będą oceniać potrawy z towarzyszeniem publiczności. Zostaną one wystawione przed sceną na specjalnie przygotowanym stole. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowane jest ok. 15.45.

Na wszystkich odwiedzających po 16.00 będzie czekał kociołek zupy rybnej, a na dzieci od 14.00 do 16.00 - warsztaty plastyczne z gminnymi gadżetami na pamiątkę.

Ale to nie wszystko. Gatunki ryb z naszych stawów będzie można zobaczyć z bliska m.in. w basenie rozstawionym przez Zakład Ichtiobiologii i Gospodarki Rybackiej PAN w Gołyszu.

Podczas święta wystąpi zespół Wielkokończanie z pokazem „Jak się kiejsik kisiło kapustę”, a dr Henryk Białowąs, członek Stowarzyszenia Rybackiego „Żabi Kraj” opowie o rybactwie w Żabim Kraju. Wystąpią też Wiślanie z Wisły Małej, Pielgrzymowianie, Studzieńczanie, ECHO Bąkowa, Retro oraz Pawłowickie Babeczki, a na finał Chorońska Kapela Biesiadna.

Do wspólnego świętowania zapraszają Stowarzyszenie Rybackie „Żabi Kraj”, Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie oraz Gmina Pawłowice.

Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś